השתלת שיניים

לחוסר בשיניים יש השפעה קולוסאלית על המראה של האדם, על יכולת הדיבור והלעיסה שלו. כמו כן, גם על הבריאות הכוללת של שיניו, כמובן שזה לא אסתטי ואתם מתקשים לחייך בפומבי. מי שאיבד את שיניו, מעוניין לקבל שיניים שנראות טוב, טבעיות ונוחות. ומי שיש לו שיניים תותבות נשלפות, רוצה את הביטחון של שיניים קבועות. בעזרת שתלים דנטליים כל זה אפשרי.

במהלך שני העשורים האחרונים, שתלי שיניים הוכיחו את יעילותם ואמינותם כתחליף ראוי לשיניים חסרות ואבטחת תותבות. מדובר כאן על טכניקה ששיפרה באופן משמעותי את איכות חייהם של אנשים רבים.    

 

אובדן שיניים

חוסר בשיניים יכול לנבוע ממספר סיבות:

ריקבון השן

טיפול שורש שנכשל

מחלת חניכיים חריפה (פריודונטיטיס)

גרימת טראומה לפה

שחיקה

פגמים מולדים

חשוב לציין שמחסור בשיניים יכול להשפיע על הנשך, המוביל באופן טבעי לשפעה שלילית על הרגלי האכילה. במקרה קיצון עלול להיווצר מצב של תת תזונה, וזאת בגלל הקושי הטבעי שנוצר בפעולת הלעיסה. האפקטיביות הטבעית של השתלים היא פתרון מעולה עם תוצאות מוכחות.

 

יתרונותיהם של השתלים הדנטליים

לשתלים יש יתרונות מובהקים אם משווים אותם לאפשרויות שיקום אחרות כגון: גשרים ותותבות. השתלים הם פתרון אידיאלי וקבוע לאובדן שיניים. כמו כן, ניתן לשלבם עם אפשרויות שיקום נוספות על מנת להגיע לתוצאות מיטביות. למשל, לשתל יש יכולת לתמוך בכתר שחליף שן חסרה. בנוסף, לשתלים יש יכולת לשמש כתומכים לגשר דנטלי שמחליף מספר שיניים חסרות וישנה אפשרות לבצע גם טיפול משולב של שתל ותותבות כדי להגדיל את יציבות השיניים ולצמצם פציעות של רקמת החניכיים. 

בתחום השתלים ישנה פריצת דרך משמעותית אשר כוללת פיתוח של מיני-שתלים צרים יותר, ולזה יש השפעה ישירה על כך שיש תאימות עבור אנשים רבים לבצע טיפול בשתלים. חשוב לדעת, כי המצב עלול להשתנות מאדם לאדם, ולרופא השיניים יש סמכות לקבוע לכם אפשרות חלופית לשיקום הפה.

ייעוץ ותכנון הטיפול בשתלים דנטליים

בפגישת הייעוץ, הרופא יערוך בדיקה מקיפה של השיניים והחניכיים. הבדיקה תכלול שילוב של צילום רנטגן וסריקות סי.טי כדי להבטיח שמבנה העצם מתאים לביצוע ההשתלה, ולמפות את המיקום המדויק של השתל.   

בהתאם למצב רקמות הפה, היגיינת הפה, הרגלים אישיים ויכולתו שלך המטופל למלא אחר הוראותיו של הרופא בקשר לטיפול ההמשך, תקבלו המלצה לתוכנית טיפול מיטבית בעבורכם. חשוב להבין כי לא לכולם יש תאימות מלאה לטיפול מסוג זה, מכיוון, שרקמת העצם או החניכיים שלהם לא מתאימים לקליטת שתלי רקמה רכה או שתלי עצם, ו/או לשימוש בשתלים בעלי קוטר קטן – הידועים גם כמיני שתלים.    

החלמה

לאחר שהשתל הונח במקומו, חשוב להקפיד על הרגלים נאותים של היגיינת הפה על מנת להבטיח חיבור עצם- ששתל. יש להקפיד על הרגלי היגיינה כמו שימוש בחוט דנטלי וצחצוח שיניים, אחרת עלולה להתפתח דלקת. כמו כן, עדיף להימנע מעישון עד לסיום הליך ההשתלה.